EIHA Contacts

TITLE NAME EMAIL SECTIONS OPERATIONS
CHAIRPERSON Ken Taggart [email protected] Chairperson EIHL, Chairperson NIHL Insurance, Legal, IHUK
DIRECTOR Irene Jones [email protected] Company Secretary,
Financial Director,
Recreational
Finance
DIRECTOR Bob Wilkinson [email protected] Youth Hockey, NIHL North Manager IHUK Director
DIRECTOR Geoff Hemmerman [email protected] Women’s LMC, England Women, England Girls IHUK Director, Women’s LTP, Girls School of Excellence, Conference Tournament
DIRECTOR Paul Hayes [email protected] NIHL South Manager, Coaching, England Mens Coaching, Governance, Website, FixturesLive, Data Protection
DIRECTOR Charles Dacres [email protected] NIHL North Manager, Child Protection Child Protection, Equality
POSITION NAME
Chairman Ken Taggart
Chief Referee Ken Riddell
Administrator Mary Faunt
Fixtures Secretary Gary Dent
Teams Owners Rep Harry Howton
Statistician Kevin Garrad
Financial Administrator TBA
Discipline Andy Worship
Registrations Liz Moralee
POSITION NAME
Chairman Paul Hayes
NIHL North Bob Wilkinson, Charles Dacres
NIHL South Paul Hayes
Chief Referee Ken Riddell
Administrator Mary Faunt
Fixtures Secretary North Tony Lack
Fixtures Secretary South Tony Lack
Statistician Laurie Wilcox
Discipline Lynn Fyber
Registrations Liz Moralee
POSITION NAME EMAIL
Women’s League Chairman Geoff Hemmerman [email protected]
Senior Women’s League Manager Sally Taylor [email protected]
Junior Girl’s League Manager Jacqueline Pye [email protected]
Womens Elite & Premier Leagues Fixture Secretary Sharon Khan [email protected]
Women’s D1 South & U16s South Girls Fixture Secretary Tony Lack [email protected]
Women’s D1 North & U16s North Girls Fixture Secretary Dave Hayward [email protected]
Girls Learn to Play – EGS Support – FL Support Ryan Rathbone [email protected]
Committee Hilary Jenkins [email protected]
Committee Mel Higgs [email protected]
Committee Sally Sanders [email protected]
Committee Liz Rosenfeld [email protected]
POSITION NAME
Director for Junior Hockey Bob Wilkinson
League Chairperson Jacqueline Pye
Secretary Fiona Heron
North Regional Chairperson Ian Traill
North Regional Secretary Georgina Crebbins
Midlands Regional Chairperson Dave Hayward
Midlands Regional Secretary Deb Humphreys
South East Regional Chairperson Alison Taylor
South East Regional Secretary Heather Osborne
South West Regional Chairperson Carol Ann Watt
South West Regional Secretary Fiona Heron
Child Protection Officer Gary Stokes
Registrations Val Wilkinson
Fixtures Secretary North Dave Haywood
Fixtures Secretary South Tony Lack
Stage One Development Officer Gary Apsley
Coaching Geoff Keeley

Other Contacts

CONFERENCE NAME EMAIL TEL
CHAIRPERSON NORTH Ian Traill [email protected]
SECRETARY NORTH Georgina Crebbin [email protected]
HEAD COACH NORTH Andy Brown
Andy Daintith
[email protected]
[email protected]
CHAIRPERSON MIDLANDS Dave Hayward
SECRETARY MIDLANDS Deb Humphreys [email protected]
HEAD COACH MIDLANDS Martyn Etheridge [email protected]
CHAIRPERSON SOUTH EAST Alison Taylor [email protected]
SECRETARY SOUTH EAST Heather Osborne [email protected]
HEAD COACH SOUTH EAST Ben Pitchley [email protected]
CHAIRPERSON SOUTH WEST Carol Ann Watt [email protected]
SECRETARY SOUTH WEST Fiona Heron [email protected]
HEAD COACH SOUTH WEST Darryl Morvan [email protected]
CHILD PROTECTION NAME EMAIL TEL
EIHA NATIONAL EQUITY & CHILD PROTECTION OFFICER (interim) Mark Anderson  07977051265
CHILD PROTECTION OFFICER NORTH Barbara Brown [email protected]  01274 676414
CHILD PROTECTION OFFICER MIDLANDS Roger Bates [email protected]  01902 374785
CHILD PROTECTION OFFICER SOUTH Heather Bell [email protected]  07595 444879
CHILD PROTECTION OFFICER SOUTH WEST Tan Norris [email protected]
EDUCATION PROGRAM NAME EMAIL TEL
COACHING PROGRAMME ADMINISTRATOR Liz Moralee [email protected]  01642 281740
COURSE ADMINISTRATOR [email protected]  M:
TECHNICAL DIRECTOR Martin Parfitt [email protected]  H: 01245 469329
M: 07766 686807
NORTH REGIONAL MANAGER [email protected]
MIDLANDS REGIONAL MANAGER [email protected]
SOUTH EAST REGIONAL MANAGER [email protected]
SOUTH WEST REGIONAL MANAGER [email protected]
WALES REGIONAL MENTOR [email protected]
COACHING INSTRUCTORS NAME EMAIL TEL
NORTH Geoff Keeley [email protected] M: 07815835663
NORTH WEST Mark Gillingham
MIDLANDS Martyn Etheridge
Reg Wilcox
[email protected]
[email protected]
M: 0791260808
M: 07879685236
SOUTH EAST Martin Parfitt
Ben Pitchley
Sean Easton
[email protected]
[email protected]
[email protected]
M: 07766686807
M: 07850681285
M: 07976186390
SOUTH WEST Pete Winn
Darryl Morvan
Andy Linton
[email protected]
[email protected]
 M: 07803558254
M: 07799442106
M: 07713271065
WALES  Paul Hayes Paul. [email protected]  M: 0786647464
MEDICAL/STRENGTH & CONDITIONING NAME EMAIL TEL
EIHA HEAD OF SPORTS THERAPIST Kate Cady [email protected]
EIHA SPORTS THERAPIST Katie Davies  [email protected]
EIHA SPORTS THERAPIST Kirsty Hopgood [email protected]
EIHA HEAD OF STRENGTH & CONDITIONING Steve Nightingale [email protected]
DISCIPLINE NAME EMAIL TEL
HEAD OF DISCIPLINE Ken Taggart [email protected]
EPIHL DISCIPLINE Andy Worship  [email protected]
ENL DISCIPLINE
WOMEN’S DISCIPLINE
GIRLS U16
EIHA U20 DISCIPLINE
Lynn Fyber
EIA U18 DISCIPLINE
EIHA U15 DISCIPLINE
Lynn Fyber
Elaine O’Neill
[email protected]
EIA U13 DISCIPLINE
EIHA U11 DISCIPLINE
Elaine O’Neill [email protected]
RECREATIONAL DISCIPLINE Tony Wood [email protected]